logo

0530 688 5177

info@waldorfalanya.org

08:00 - 17:30

Pazartesi - Cuma

Yaşam Caddesi

Oba Mah. Alanya

Seminer Başvuru Formu

Waldorf Kültürü

Waldorf sıradan bir okul değil. Bir veli insiyatifi, mutlu ve başarılı nesiller isteyen bir yaşam kültürü aslında...

Faruk KONUKÇU

Turizmci

2016-03-14T15:19:08+00:00

Faruk KONUKÇU

Turizmci

Waldorf sıradan bir okul değil. Bir veli insiyatifi, mutlu ve başarılı nesiller isteyen bir yaşam kültürü aslında…

Çocuğum için…

Paranın değil, çocuğun önemli olduğu bir okul arıyordum. Ülkemizde Waldorf Pedagojisini uygulayan ilk okulun bizim şehrimizde olduğunu öğrendim. Bizim için büyük şans.

Murat İNCEER

Turizmci

2016-03-14T15:19:18+00:00

Murat İNCEER

Turizmci

Paranın değil, çocuğun önemli olduğu bir okul arıyordum. Ülkemizde Waldorf Pedagojisini uygulayan ilk okulun bizim şehrimizde olduğunu öğrendim. Bizim için büyük şans.

EĞİTİMCİ EĞİTİMİ SEMİNERİ

Alanya Özel Waldorf Yaşam Okulu’nun düzenlediği uluslararası Waldorf doçentlerinin waldorf ogretmenligi semineri başvuruları başladı.

Dünyanın en başarılı eğitim sistemine sahip Finlandiya’nın da temel aldığı ve 63 ülkede 1000’in üzerinde Waldorf okulunun uyguladığı Waldorf Pedagojisi, ülkemizde ilk kez Alanya Özel Waldorf Yaşam Okulu’nda etkin olarak uygulanmaya başlandı. Bu uygulamaya göre öğretmenler, çocukları sadece okuldan mezun olma ya da meslek kazandırmayı değil yaşama hazırlamayı temel amaç ediniyorlar.

Bunun için bir waldorf öğretmeni, çocukların gelişim sürecine yönelik ihtiyaçlarına cevap verebilecek niteliğin kazandırılması için uluslararası geçerli mastır düzeyinde ek formasyon almalı. Waldorf Yaşam Okulları, bu amaçla öğretmenlerine ve okul dışından katılmak isteyen diğer eğitimcilere, Almanya’dan gelen doçentler tarafından verilen 3 yıllık bir seminer programı sunuyor.

“Eğitimci eğitimi” adlı seminerin 6. Kuru 20 Ocak 24 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Seminerlerimiz toplamda yoğunlaştırılmış 6 kur olmak üzere 3 yıla yayılmış durumda ve önceki kurlara katılamayan eğitimciler tamamlama eğitimleri alabilecekler.

Her kurun sonunda doçentlerin bağlı olduğu Waldorf Üniversitesi tarafından katılımcılara uluslararası geçerli sertifikalar verilecek. Üçüncü yılın sonunda ise tüm kurları bitiren eğitimciler Waldorf öğretmenliği diploması almaya hak kazanabilecektir

Not :
Her kur için ödenecek ücret 300 € ve ön ödeme olarak 100 € belirlenmiştir.
Yemek ücrete dahildir, ulaşım için isteğe bağlı servis hizmeti bulunmaktadır (servis hizmeti ücrete dahil değildir).

BAŞVURU FORMUWaldorf Vakfı Okullarından sağlanan her türlü bilgi içeriğinden bu forma yazdığım elektronik ileti adresim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.yoast seo premium free