“Eğitimci eğitimi” adlı seminerin başvuruları başladı

“Eğitimci eğitimi” adlı seminerin başvuruları başladı

6. Kuru 20-24 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacak olan “Eğitimci eğitimi” adlı seminerin başvuruları başlamıştır.

 

Alanya Özel Waldorf Yaşam Okulu’nun düzenlediği uluslararası Waldorf doçentlerinin waldorf ogretmenligi semineri başvuruları başladı.

Dünyanın en başarılı eğitim sistemine sahip Finlandiya’nın da temel aldığı ve 63 ülkede 1000’in üzerinde Waldorf okulunun uyguladığı Waldorf Pedagojisi, ülkemizde ilk kez Alanya Özel Waldorf Yaşam Okulu’nda etkin olarak uygulanmaya başlandı. Bu uygulamaya göre öğretmenler, çocukları sadece okuldan mezun olma ya da meslek kazandırmayı değil yaşama hazırlamayı temel amaç ediniyorlar.

Bunun için bir waldorf öğretmeni, çocukların gelişim sürecine yönelik ihtiyaçlarına cevap verebilecek niteliğin kazandırılması için uluslararası geçerli mastır düzeyinde ek formasyon almalı. Waldorf Yaşam Okulları, bu amaçla öğretmenlerine ve okul dışından katılmak isteyen diğer eğitimcilere, Almanya’dan gelen doçentler tarafından verilen 3 yıllık bir seminer programı sunuyor.

“Eğitimci eğitimi” adlı seminerin 6. Kuru 20 Ocak 24 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Seminerlerimiz toplamda yoğunlaştırılmış 6 kur olmak üzere 3 yıla yayılmış durumda ve önceki kurlara katılamayan eğitimciler tamamlama eğitimleri alabilecekler.

Her kurun sonunda doçentlerin bağlı olduğu Waldorf Üniversitesi tarafından katılımcılara uluslararası geçerli sertifikalar verilecek. Üçüncü yılın sonunda ise tüm kurları bitiren eğitimciler Waldorf öğretmenliği diploması almaya hak kazanabilecektir

Not :
Her kur için ödenecek ücret 300 € ve ön ödeme olarak 100 € belirlenmiştir.
Yemek ücrete dahildir, ulaşım için isteğe bağlı servis hizmeti bulunmaktadır (servis hizmeti ücrete dahil değildir).

PAYLAŞ